EURO-LINGUA S.C.uczymy języków obcych już 22 lata!

Angielski dla młodzieży

Egzaminy zewnętrzne

Member of the BC

Nasza szkoła jest partnerem centrum egzaminacyjnego British Council, które przeprowadza egzaminy Cambridge.

Z języka angielskiego dla młodzieży w wieku od 11 do 17 lat przeznaczone są egzaminy Cambridge opatrzone oznaczeniem for Schools. Dostępne są one na trzech poziomach:

  • KET for Schools (Cambridge English – Key for Schools) – potwierdza znajomość języka na poziomie średnio-zaawansowanym niższym (A2)
  • PET for Schools (Cambridge English – Preliminary for Schools) - potwierdza znajomość języka na poziomie średnio - zaawansowanym (B1)
  • FCE for Schools (Cambridge English – First for Schools) - potwierdza znajomość języka na poziomie średnio-zaawansowanym wyższym (B2)

Zagadnienia i ujęcie tematów w powyższych egzaminach dopasowane są do zainteresowań i doświadczeń tej grupy wiekowej a wydawane certyfikaty nie różnią się od certyfikatów w wersji klasycznej (KET, PET, FCE) na tym samym poziomie. Egzaminy KET for Schools i PET for Schools są dostępne, oprócz standardowej wersji papierowej, również w formie testu komputerowego.

 

Kiedy można zdawać taki egzamin?

Kursy w Euro-Lingua przygotowują młodzież do testów Cambridge for Schools. Standardowo pierwszy poziom kursant może zdawać po 2 latach nauki, 2 poziom po 4 latach a 3 poziom po 6 latach.

Lp. Ukończony poziom Euro-Lingua Egzamin Terminy
1 Beta II KET for schools W ciągu roku odbywają się dwie sesje (w maju i w grudniu)
2 Beta IV PET for schools
3 Beta VI FCE for schools W ciągu roku odbywają się trzy sesje (w marcu, czerwcu i w grudniu)

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie British Council: Egzaminy Cambridge for Schools